Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 04.09.2014 16:31:22 

Filípek a Beník

O nás
       
O nás

Bydlím se svými 2 psy na sídlišti kousek od centra Olomouce v 3 pokojovém bytě. Předem chci říct, že soužití 2 středních psů v bytě je naprosto v pohodě. Jakýkoliv pes podle mne může žít v bytě a být šťasten - pokud se mu jeho majitel patřičně věnuje.  Což já o sobě říci mohu. Své psy rozmazluji a miluji a dopřávám jim hodně procházek deně - blýzko našeho domu teče Morava, kde mají psy volný výběh a ke krásným procházkám tu dobře slouží i Mlýnský potok hned vedle našeho domu. (Na fotogragii je naše ulice i s naším panelákem a Mlýn.potok je 2 metry za mnou)

Jako málá jsem velmi chtěla psa, ale má máma k nim měla vždy velké výhrady.

Až jako dospívající, když jsem začínala v bytě bydlet spíše sama jsem si konečně mohla jednoho pořídit - tenkrát do toho měla má máma ještě, co mluvit, tak jsem si mohla pořídit jen malého psa. Jelikož jsem vybírala mezi těmi - opravdu jen malinkými psíky uhranulo mne tenkrát plemeno SHIH-TZU, tak jsem si dne 4.5.2007 jela do Ostravy pro posledního pejska Amboska - opravdu velmi jsme ho milovaly a rozmazlovaly, ale měly jsme velkou smůlu - nebo černého Petra, protože v Amboskovích 10ti měsících začal marodit - říkaly jsme si je zima - bylo před Vánoci, tak je asi nachlazený, protože veterinář nám tenkrát neřekl, že by to mohlo být vážné, přehlížel to - až když to začalo být vážné udělal testy. Šlo to velmi rychle, odcházel nám před očima. Byl to můj první pes v životě, starala jsem se o něj, jak o malé dítě, rozmazlovala ho kupovala to nejdražší krmivo, co mi veterinář vnutil, ale bohužel nám Ambosek dne 30.12.2007 zemřel na dysplaxii ledvin na klinice Jaggy v Brně - i když ho nemohly zachránit, jeho choroba nás stála 20 000Kč - bylo to zatím to nejhorší v mém životě, byla bych ochotna zaplatit cokoliv, aby mi zůstal, nepodařilo se.

Když jsem přišla o prvního milovaného psa stále dokola jsem si opakovala, proč právě já, proč právě on, dělala jsem vše, co jsem měla,dělala jsem vše dobře.....ale pak jsem si po několika měsících řekla a proč ne zrovna já. A po půl roku jsem si řekla, že to třeba byl osud, že tahle hrozná věc se stala, aby jsem zažila něco možná ještě lepšího, co má v mém životě, tak být. Rozhodně jsem úmrtím Amboska dostala velkou životní facku, tenkrát mne ani ve snu nenapadlo, že by mohl být nemocný a umřít, ale teď už nikdy nic nepodcením.

Skoro půl roku po smrti Amboska jsem si jela do Pardubic pro mého dokonalého Filípka....vždy se mi čauové strašlivě líbili, ale místo Amboska jsem si ho tenkrát pořídit nemohla - čaučau by pro mou mámu tenkrát byl větší než německá doga a zbláznila by se, ale po zkušenosti s prvním psem, kterého nakonec velmi milovala a jeho strátu nesla také velmi těžce se do Filípka také zamilovala velmi rychle - i když s námi už nebydlí, jezdí ho sem rozmazlovat v podobě jeho nejoblíbenějších jídel:-). Dne 6.5.2008 jsme si Fildu přivezly a nikdy toho nebudu litovat je to moje velká láska. Strašně se o něj bojím, protože plemeno CHOW CHOW trpí často různými choromami...hlavně trpí na rovné zadní nohy a často mívají nádory - no můžu se jen modlit, že bude v pořádku, protože jeho předčasnou strátu bych asi hned tak neunesla. Je to můj hrásný, rozmazlený, malý lev.

Chtěla jsem k Filípkovi fenečku rozhodovala jsem se mezi čauicí...se kterou by mohl mít Filípek jednou miminka a mezi šarpejkou - ke které bych třeba potom našla nějakého ženicha, protože i plemeno sharpei se mi vždy moc líbilo - hlavně jeho povaha mne vždy lákala ke koupi štěňátka tohoto plemena.

Ani nevím jak, ale stalo se to hrzně rychle. Nějak mi spadl do klína Beník. Jelikož je čaučaů už velmi málo, je velmi opravdu velmi těžšké najít štěně - navíc fenku. A tak nějak se seběhlo, že jsem si 4.7.2008 přivezla domů 7týdeního, zlatého šarpeje. Ze začátku jsem z toho byla taková špatná, že si s Fildou nesednou a budou si vzájemně ubližovat - během prvního týdne se z nich stali ti nejlepší kamarádi a teď bez sebe nedají ani ránu.

                                ODTUD SE UPRAVUJÍ NAŠE STRÁNEČKY :

     

        Pár fotek Olomouce a míst kam chodíme venčit :

 

29.3.2009 Hradisko - na tomto místě venčíme opravdu často

Olomouc - vyhled z výškové budovy u vl.nádraží.

     

Naše Olomoucká radnice....večer.

Olomoucké dolní náměstí - Vánoční trhy - prosinec 2006

        ---------------------------------------------------------------------------------------

OLOMOUCKÉ NÁMĚSTÍ SILVESTR 2009

         

                                    SILVESTR 2009 OLOMOUCKÉ NÁMĚSTÍ

                              ------------------------------------------------------------------

               

Rozhled z kostelní věže ve městě - podled na Olomouc - Lazce.          

                            Procházky :

Filoušek u Mlýnského potoka

Mlýnský potok

Procházky u Mlýn.potoka

 

 

Mlýnský potok

U Moravy

 

 

U Moravy

TOPlist